Bazar second hand již dávno neznamená nakupování čehosi podřadného, o co nemají lidé zájem, a visí to v obchodech tak dlouho, dokud se to jejich majitel nerozhodne někomu věnovat nebo to vyhodit. První second handy v naší zemi vznikaly již na počátku devadesátých let, ale tehdy šlo spíše o nesmělé pokusy zásobovat náš trh čímsi odlišným, co v běžné textilní konfekci nebylo k mání. Byly to ale také často velmi opotřebené kusy oblečení, a tak zájem veřejnosti o tyto oděvy nebyl příliš valný.
Uplynulo však více než třicet let a spolu s tím se v těchto typech obchodů obměnil i sortiment. Je to dáno vývojem textilního průmyslu, protože se již celosvětově vyrovnal rozdíl mezi bývalými socialistickými zeměmi, co se týče odívání, a také se ceny textilií dostaly na mnohem přijatelnější úroveň. Pro srovnání, docela obyčejné rifle jste v roce 1990 pořídili za téměř tisíc korun, přitom průměrná mzda dosahovala sotva trojnásobku této ceny.
Vyrážíme na dovolenou
Chcete-li se tedy dnes obléknout, a třeba i obout na dovolenou k moři, můžete využít právě služeb bazarových obchodů s textilem a obuví či oděvními doplňky. Nakoupíte tu v poměrně širokém rozsahu pánské, dámské i dětské oblečení a obuv, například trika, mikiny, rifle, anebo i ortopedické plážové žabky, zcela nové, pouze rozbalené z krabice. Oblečení a boty můžete pořídit i formou překvapení, svému příteli či vaší přítelkyni, a mnohdy se v second handech objeví něco skutečně zajímavého, co vás příjemně překvapí, a potěší.
Velikost – největším úskalím nakupování v second handech je odhad velikosti, proto se vyplatí pečlivě měřit tělesné míry a při nedostatku informací kontaktovat prodejce s dotazem. Čím přesnější odhad či měření doma před vhozením dotyčného produktu do nákupního košíku, tím méně potíží s vracením zboží, čímž také ušetříte za výdaje za přepravu.