Myslíte si, že když si koupíte bazén a napustíte si do něj čistou vodu, že máte vystaráno a budete se tu moci spokojeně koupat až do doby, než takový bazén zase vypustíte? Je mi líto, ale zklamu vás. Tak to nefunguje. Bazén sice zpočátku čistý je, ale není tomu tak napořád, ani kdyby po tom jeho majitel toužil sebevíc. I ta nejčistší voda se začne postupně kazit. Bude čím dál kalnější, až už to pomalu ani nebude voda. Tedy pokud se proti takovému nepříjemnému procesu náležitě nezakročí. A jak se dá proti znečištění bazénové vody zakročit? Co se dá dělat, aby byla křišťálově průzračná voda stále křišťálově průzračnou vodou?
Začněme od toho nejmenšího, ale zaručeně ne neškodného. Vodu nám tu mohou kazit mikroorganismy. A jakkoliv tyto pouhým okem nevidíme, je to, co nám tu natropí, viditelné docela zřetelně. Zakalení vody je právě dílem baktérií, řas či sinic. A proto je třeba se jim bránit. A protože to mechanickou cestou nejde, je nám zapotřebí bazénová chemie Chlorito. Ta totiž udělá z vody v našem bazénu tekutinu, jež není pro ony mikroorganismy vhodným místem k životu. A tak se tu tyto nemohou udržet a rozmnožit a posléze škodit.
A protože tu není jenom takové mikroskopické znečištění, je třeba sehnat si i to, co odstraní větší spad. Je záhodno mít i filtraci, i bazénový vysavač, aby se podařilo odstranit i to, co je pro změnu nezničitelné chemicky, ale je to odstranitelné mechanickou cestou. Až když máme toto vše, můžeme se spolehnout na to, že bude náš bazén vypadat tak, jak vypadat má. Tedy jako čistá nádrž plná rovněž čisté vody. Ve které je radost se kdykoliv vykoupat. Ze které si odneseme příjemné pocity, a ne třeba vyrážku. Takže by si každý majitel bazénu měl zavčasu sehnat všechno zmíněné, aby měl jistotu čistoty. A třeba se hodí i nějaká ta sítka na vybírání sem spadaných nečistot.